Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Noszenie niewłaściwego obuwia czy sposób obcinania paznokci mogą przyczynić się do wrastania paznokci, któremu towarzyszy ból i stan zapalny.

Wrastające paznokcie to częsta przypadłość, która dotyka osób w każdym wieku. Wynika zazwyczaj z nieodpowiedniej pielęgnacji paznokci i błędów w ich obcinaniu. Paznokcie wrastają jednak z wielu powodów, na które nie zawsze mamy wpływ. Objawem wrastania paznokcia jest ból i zaczerwienienie z boku palca i palucha u stopy.

W naszym sklepie znajdziesz kilka produktów na wrastający paznokieć. Te preparaty są przeznaczone dla osób, u których nie widać jeszcze pierwszych oznak infekcji. Dzięki tym sposobom proces dalszego wrastania paznokcia zostanie zahamowany. A istniejący ból i związany z nim dyskomfort wyraźnie zmniejszony. Zabiegi tymi kosmetykami przynoszą ulgę tylko wtedy, gdy proces wrastania paznokcia w skórę nie jest jeszcze zaawansowany.

Krem do paznokci

Wrastające paznokcie rozwijają się najczęściej, jako konsekwencja nieprawidłowo obciętych paznokci, czyli zbyt krótkiego lub nieprawidłowego obcinania bocznych rogów paznokcia. Ta z pozoru błaha czynność ma bardzo poważne konsekwencje. Ponieważ wrastające paznokcie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim są źródłem dotkliwego bólu.

W celu zapobiegania wrastającym paznokciom należy:

  • Zakładać wygodne obuwie;
  • Odpowiednio obcinać paznokcie (na prosto i nie za krótko);
  • Stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji stóp i zmiękczających płytkę paznokciową.

W naszym sklepie są również dostępne kremy do paznokci na tego typu problemy. Stosując UNGUISAN Krem do pielęgnacji paznokci uchronisz swoje paznokcie. Krem ten intensywnie pielęgnuje paznokcie i skórki. A także działa antybakteryjnie oraz łagodzi i zmniejsza stany zapalne. Oprócz tego również chroni przed zakażeniem grzybicą i przyśpiesza gojenie się ran. A najważniejsze  to, że dobrze nawilża i zmiękcza płytkę paznokcia.

Tynktura do paznokci

Dużą rolę w zapobieganiu przykrej dolegliwości wrastania paznokci odgrywa staranny pedicure przeprowadzony samodzielnie lub z pomocą profesjonalnej pedikiurzystki. Paznokcie twarde i trudne do obcięcia warto zmiękczyć przed zabiegiem. W tym celu pomocna jest ciepła kąpiel lub płyn zapobiegający wrastaniu.

Tynktura do skoncentrowana formuła zmiękczająca twarde, grube i zrogowaciałe paznokcie, jak i modzele i odciski. Tynktura do paznokci działa także łagodząco i przeciwbólowo w przypadku nacisków spowodowanym wrastającymi paznokciami. Zmniejsza również stan zapalny wokół wałów okołopaznokciowych.

W naszym sklepie jest dostępny tego typu  preparat - UNGUISAN - Tynktura zmiękczająca. Ten preparat w swoim składzie zawiera:

  • Kwas salicylowy działa zmiękczająco i złuszczająco;
  • Ekstrakt z nagietka lekarskiego działa regenerująco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie;
  • Wyciąg z liści żywokostu, które działają powlekająco, łagodząco i regenerująco.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl