Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nadpotliwość stóp to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim medyczny i psychologiczny. Stopa, a właściwie jej dolna część to istna „wylęgarnia” gruczołów potowych. Wydzielanie potu ściśle wiąże się z aktywnością fizyczną oraz warunkami atmosferycznymi. Ciężka praca czy upał na dworze sprawiają, że gruczoły potowe pracują intensywniej. Za nadmierne pocenie się stóp odpowiedzialne są także buty oraz skarpety wykonane z nienaturalnego tworzywa. Zaobserwowano również, że na ilość wydzielanego potu wpływa przeżywanie silnych emocji oraz stresu. Skutkiem pocących się stóp jest nie tylko przykry zapach. Skutkiem mogą być również choroby grzybicze lub drożdżyca.

Infekcja ta zagraża szczególnie osobom chorym na cukrzycę, z nadczynnością tarczycy, z zaburzeniami krążenia i z obniżoną odpornością. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób dbać o stopy by jak najmniej się pociły:

  • Codziennie myj nogi w letniej wodzie, dokładnie osuszaj zwłaszcza między palcami i smaruj preparatami przeciwpotowymi. Na nadpotliwość stóp stosujemy kremy, żele, zasypki do stóp lub talk kosmetyczny. Myjąc stopy możemy wsypać sól do kąpieli, która ma właściwości odkażające;
  • Jeżeli chodzisz na basen lub siłownię, smaruj stopy kremami zapobiegającymi grzybicy stóp i paznokci. Po przyjściu do domu dokładnie umyj i osusz stopy;
  • By stopy pozostawały świeże i bezwonne, często myj lub przecieraj stopy wilgotną chusteczką. Regularnie zmieniaj bawełniane skarpetki, używaj antybakteryjnych dezodorantów i wkładek hamujących rozwój bakterii. Warto też kupić dezodorant, którym spryskuje się wnętrze butów. Dzięki tak prostym zabiegom uchronisz się przed grzybicą;
  • Wietrz stopy, gdy tylko masz możliwość. Po umyciu stóp załóż klapki lub bawełniane, cienkie skarpetki. Stwarzaj jak najmniej sytuacji, w których stopy będą się pocić. Stopy są naturalnym termometrem, dlatego ich przegrzewania działa negatywnie na cały organizm.

Pocące się stopy

Nadmierne pocenie się stóp to powszechna dolegliwość, która może przytrafić się każdemu. Preparaty przeciwpotne do stóp pozwalają zmniejszyć lub wyeliminować ten problem. Jest to niezwykle istotne, bo dolegliwość ta nie tylko powoduje dyskomfort. Może również to prowadzić do różnych chorób. Nadmierna potliwość jest zwykle leczona poprzez stosowanie przez pacjenta antyperspirantów. Talku, dezodorantów do stóp, a także poprzez doustne przyjmowanie leków.

W walce z nadmierną potliwością stóp warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Preparaty do pielęgnacji stóp powinny zawierać w swoim składzie substancje hamujące rozkład bakterii. Kosmetyki te powinny również dawać ochronę antybakteryjną, np. triclosan, chlorek glinu, siarczan glinu. Głównym składnikiem może być również clotrimazol, tlenek cynku czy urotropina.

Preparaty przeciwpotne do stóp dostępne są w różnych formach. W naszym sklepie sprzedawane są pianki, koncentraty, olejek czy też antyperspiranty w sprayu na nadpotliwość. Tego typu spraye zmniejszają pocenie, ale również odświeżają stopy i likwidują przykre zapachy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl