Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Aktywność w sporcie, a zawartość magnezu w organizmie

Każda osoba aktywna fizycznie - czy to ćwicząca amatorsko, czy zawodowo, podczas treningu narażona jest na odwodnienie i utratę elektrolitów. W konsekwencji tego, do czynienia możemy mieć ze wzrostem zagrożenia kontuzją oraz spadkiem efektywności ćwiczeń. W związku z tym, niezbędne będzie zadbanie o utrzymanie odpowiedniego poziomu magnezu w organizmie.

Funkcja potu

Pot jest mieszanką płynów oraz elektrolitów. W jego składzie znaleźć można między innymi magnez, sód oraz potas. Pot ma za zadanie schładzać powierzchnię naszego ciała na skutek parowania. W czasie intensywnego treningu, w ciągu jednej godziny nasz organizm wydzielać może od 1 do nawet 2,5 litra potu. Intensywne pocenie się w połączeniu z niedostateczną ilością elektrolitów prowadzić może do odwodnienia. Na skutek tego zmniejszeniu ulega objętość krwi, a serce zaczyna bić szybciej, nie gwarantując jednocześnie należytego utletnowania mięśni, co przekłada się na upośledzenie ich pracy.

Razem z potem z organizmu eliminowane są jony magnezu. Utrata magnezu oraz wody prowadzi do występowania bolesnych skurczy w obrębie łydek, mięśni podudzia, tylnej części uda, mięśnia czworogłowego uda, a także mięśni rąk, brzucha i powiek.

W jaki sposób możemy dostarczać swojemu organizmowi należytą dawkę magnezu?

Doskonale do tego celu sprawdzają się preparaty w formie spray’u lub kąpieli magnezowych. Znakomicie wchłaniają się one przez skórę, a co więcej - nie mają negatywnego wpływu na kondycję żołądka. Jak pokazują badania kliniczne, tego typu wyroby podnoszą poziom magnezu do 5 razy szybciej niż klasyczne tabletki lub kapsułki. Przykładem takiego preparatu jest olejek magnezowy Better You. Z jego pomocą wykonywać można zarówno kąpiel ciała, jak i stóp. Zalecana dawka w pierwszym przypadku wynosi 100 mililitrów, drugim - 50 mililitrów. Kąpiel w olejku trwać powinna około 20 minut.

BetterYoy-suplementy-w-sprayu

Zobacz inne suplementy >>>marki Better You<<<

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl