Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wchłanianie magnezu przez skórę

Zalety i skutki niedoboru magnezu

Magnez to jeden z pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Uczestniczy on w ponad 300 reakcjach enzymatycznych. Magnez jest niezbędny do syntezy białek, a także reguluje pracę serca, ciśnienie krwi, skurcze mięśni oraz metabolizm insuliny. Pierwiastek ten stanowi nieodłączny element diety wszystkich sportowców. Osoby uprawiające dyscypliny takie, jak jazda na rowerze czy bieganie bardzo szybko odczuwają jego spadek, którego jednym z objawów są skurcze mięśni. Ciekawą alternatywą dla klasycznych, doustnych suplementów diety z magnezem są preparaty wchłaniane przez skórę. Na ile są one skuteczne?

Bezpieczeństwo suplementacji magnezu

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż wchłanianie magnezu przez skórę stanowi najbezpieczniejszą metodę suplementacji tego pierwiastka. Związane jest to z faktem, iż nie obciąża ona układu pokarmowego. Do minimum ograniczone zostaje tu ryzyko wystąpienia biegunek, które stanowią jeden z efektów ubocznych przyjmowania preparatów na bazie magnezu.

Jaką formę suplementacji wybrać?

Wchłaniane przez skórę produkty tego typu dostępne są w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy między innymi żel magnezowy do ciała. Produkt ten posiada skoncentrowaną formę i jest wolny od zanieczyszczeń. Do jego zalet zaliczyć można również łatwą aplikację. Jako że żel jest powoli uwalniany, stosować można go również nawet podczas ćwiczeń. Drugie rozwiązanie to magnezowe masło do ciała, które intensywnie nawilża skórę. W jego składzie, poza olejkiem magnezowym znaleźć można również masło kakaowe, masło shea, olej kokosowy oraz witaminę E. Żadna osoba aktywna fizycznie nie może się obyć również bez produktu, jakim jest olejek magnezowy. Preparat ten stworzony został z myślą o posiadaczach skóry wrażliwej. Dostarcza on magnez bezpośrednio do krwiobiegu. Olejek dobrze sprawdzi się również u osób borykających się z problemami z zasypianiem. Wysoką skuteczność wykazuje także olejek magnezowy dodawany do kąpieli, który zawiera stężony 31% roztwór chlorku magnezu Zechstein. Optymalna częstotliwość stosowania produktu to 2-3 kąpiele w tygodniu. Najczystszym i najbardziej skondensowanym źródłem opisywanego pierwiastka są płatki magnezowe, które zawierają aż 47% chlorku magnezu. Z ich pomocą wykonywać można kąpiel zarówno ciała, jak i stóp.

BetterYou-magnez

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl