Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Czym jest zakwaszenie organizmu?

Z zakwaszeniem organizmu mamy do czynienia wówczas, gdy dochodzi do zachwiania równowagi kwasowo – zasadowej. Wówczas, w zaburzonym środowisku wodno – elektrolitowym przewagę w zyskują produkty przemiany materii.

Kluczową rolę odgrywa tutaj dwutlenek węgla, który stanowi końcowy produkt spalania niemalże każdej substancji organicznej. W środowisku wodnym rozpuszcza się on, tworząc słaby kwas węglowy, który następnie dysocjuje z uwolnieniem jonu wodorowego.

To właśnie ilość jonów wodorowych decyduje o odczynie płynów ustrojowych. Określa się je dokonując pomiaru tak zwanego pH krwi, które w warunkach fizjologicznych mieści się w przedziale od 7,35 a 7,45. Każde przesunięcie, tak w kierunku kwasicy, jak i zasadowicy, wpływa negatywnie na przemiany komórkowe.

Zakwaszenie organizmu związane jest gównie z nieprawidłową dietą. Wpływ na to może mieć jednak również brak ruchu lub wręcz przeciwnie – nadmierna aktywność fizyczna, permanentny stres, stosowanie używek oraz wycieńczające diety. Każdy z tych stanów prowadzi do zachwiania homeostazy organizmu.

Do głównych objawów zakwaszenia organizmu zalicza się: brak energii, nerwowość, drażliwość, pękanie kącików ust, zapalenie dziąseł, biegunki, predyspozycje do zapalenia jelit, podrażnienie oraz pieczenie dróg moczowych, katar, suchą skórę skłonną do podrażnień w miejscach największej potliwości, cienkie, łamliwe i rozdwajające się paznokcie, słabe włosy ze skłonnością do wypadania oraz skurcze łydek.

W celu odkwaszenia organizmu, należy stosować dietę bogatą w warzywa i owoce, które powinny się pojawiać w każdym posiłku. Niezbędne będzie również przyjmowanie minimum 2 litrów płynów dziennie, włączenie sportu do codziennej aktywności i rzucenie używek.

Pomocne okazać mogą się również stosowne suplementy takie, jak KIKI Alkaline Infusion, w składzie którego znajdziemy między innymi witaminę C oraz szereg minerałów alkalizujących, które mają działanie neutralizujące, a co za tym idzie – pomagają ciału powrócić do stanu naturalnej równowagi. Preparat można spożywać zarówno z wodą, jak i stosować jako bazę do soków czy smoothie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl