Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Witamina D w sprayu – jak to działa?

By pokryć dzienne zapotrzebowanie na witaminę D, w szczególności w sezonie jesinno-zimowym, kiedy to słonecznych dni jest niewiele, sięgnąć należy po stosowny suplement diety. Jak twierdzą naukowcy, bez obaw przyjmować można je od pierwszych dni życia do późnej starości.

Takie preparaty dostępne są w różnych postaciach – twardych tabletek, miękkich kapsułek, kapsułek typu twist-off, kropli oraz sprayu. Najbardziej praktyczna wydaje się ostatnia z wymienionych form przyjmowania witaminy D. Na czym dokładnie polega i jakie są jej zalety?

Suplementy w takiej formie można przyjmować niezależnie od wieku pacjenta. Witamina D wchłania się tutaj w całości przez śluzówkę podjęzykową. Trafia ona bezpośrednio do krwioobiegu, gwarantując lepsze wchłanianie niż ma to miejsce w przypadku tabletek czy kapsułek.

Taki spray wytwarza mgiełkę mikrokropelek przenikających przez tkankę miękką wewnętrznego policzka, dostarczając do układu krwionośnego niezbędne składniki odżywcze.

Aplikacja suplementu jest szybka i prosta, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób starszych. Nie ma tu prawdopodobieństwa zakrztuszenia się czy rozlania preparatu

Przyjmując witaminę D w formie sprayu, nie musimy obawiać się, że przyjęta przez nas dawka będzie za mała lub zbyt duża. Mamy tu pewność odnośnie wymaganej dawki obecnej w jednej porcji uwolnionej po naciśnięciu aplikatora. Każda partia preparatu jest dokładnie przebadana i uzyskuje stosowny certyfikat potwierdzający ilość jednostek witaminy D w opakowaniu.

Takie suplementy są również bardzo wydajne – jedna buteleczka wystarcza średnio na 3 miesiące stosowania.

Produkcją witaminy D w formie sprayu zajmuje się między innymi firma Better You. W naszym sklepie znajdą Państwo różne jej rodzaje – dla osób dorosłych (w różnych dawkach), dzieci powyżej 5 roku życia czy kobiet w ciąży.

BetterYou suplementy w sprayu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl