Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Łuszczyca, jako choroba zależna od diety

"Łuszczyca (Psoriasis to medyczna, łacińska nazwa tej nieuleczalnej choroby. Pochodzi ona od greckiego słowa psora oznaczającego swędzenie , stanowiące jeden z największych problemów dotykających chorych.

Dokładna przyczyna pojawiania się łuszczycy nie jest znana, ale dobrze zostały poznane czynniki powodujące przewlekłe stany zapalne organizmu, które z kolei wyzwalają powstawanie zmian na skórze, a także nasilają przebieg choroby. Należą do nich mechaniczne urazy skóry, choroby infekcyjne, zwłaszcza dróg oddechowych i układu moczowego, a także stres. Czynniki te występują najczęściej okresowo. Natomiast szczególne znaczenie w prowokowaniu wykwitów łuszczycowych mają zaburzenia występujące w układzie pokarmowym. (...)

Odżywianie w łuszczycy - M. KurzypStosowanie odpowiedniej diety oraz niedopuszczanie do przesuszenia skóry to działania skracające czas leczenia i wydłużające czas remisji.

Każda osoba pragnąca aktywnie walczyć z łuszczycą powinna

  • Wiedzieć co można jeść, a czego należy unikać.
  • Przeprowadzić skuteczne odtrucie organizmu.
  • Wzbudzić w sobie determinację do walki ze słabościami, złymi przyzwyczajeniami żywieniowymi i do wytrwania w "niezaśmiecaniu" organizmu.
  • Włączyć do codziennego rytmu aktywność fizyczną, bez której nie ma szansy na zdrowe życie."

Fragmenty książki Magdaleny Kurzyp "Odżywianie w Łuszczycy. Wpływ diety na stan skóry"  

Odżywianie w łuszczycy M. Kurzyp

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl