Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Oznaczenia i certyfikaty bliskie naturze

W artykule umieszczamy stosowane przez producentów kosmetyków i suplementów oznaczenia produktów naturalnych, ekologicznych, odpowiednie dla Wegan i Wegetarian. Skupiliśmy się na oznaczeniach, które można znaleźć na produktach obecnych w naszym sklepie.

 

Vegetarian Society Approved

Vegetarian Society Approved to najbardziej znany "wegetariański" znak towarowy w Wielkiej Brytanii dotyczący produktów żywnościowych. Jeśli widzisz ten symbol na opakowaniu można mieć pewność, że produkt lub jedzenie przeszedł rygorystyczne kontrole, aby zaspokoić wegetariańskie kryteria.


Być zatwierdzony produkt musi spełniać kryteria tj.:

*być wolny od mięsa zwierzęcego (mięso, drób, ryby i skorupiaki), mięso lub kości akcji, tłuszcze zwierzęce lub tuszy, żelatynę, galaretki lub inne składniki wynikające z uboju zwierząt.

*Zawiera wyłącznie jaja od kur z wolnego wybiegu.

*Być wolne od organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO).

*Nie może być zanieczyszczenia produktami nie wegetariańskimi podczas procesu produkcyjnego.

*Być wolne od okrucieństwa - brak testów na zwierzętach.

Źródło: www.vegsoc.org


 

Soil Association Certification

Certyfikat Soil Association to największa w Wielkiej Brytanii jednostka certyfikująca produkty organiczne, odpowiedzialna za certyfikację ponad 70% wszystkich produktów ekologicznych sprzedawanych w kraju. Certyfikacji podlega żywność, rolnictwo ekologiczne, tkaniny organiczne i organiczne kosmetyki. Od 1973 roku zespół certyfikujący zdobywa bogate doświadczenie praktyczne i zapewnia niezrównane wsparcie przed, w trakcie i po certyfikacji.
Logo organiczne Soil Association na opakowaniach jest najbardziej uznanych w Wielkiej Brytanii i gwarantuje, że produkty spełniają najwyższe standardy trwałości i jakości.

Co oznacza znak certyfikatu na produkcie?

*farma, gospodarstwo lub linia produkcyjna producenta jest corocznie odwiedzana przez Soil Association lub inną instytucję certyfikującą. Kontrola obejmuje audyt składników organicznych wraz ze sprawdzeniem metod produkcji,
*metki i receptury zostały zaakceptowane
*jeśli używane są składniki nieorganiczne, to oznacza, że nie istnieją ich odpowiedniki w wersji organicznej
*produkty nie posiadają składników genetycznie modyfikowanych, a składniki nieorganiczne mogą zostać użyte tylko i wyłącznie wtedy, kiedy producent potwierdzi, że nie są genetycznie modyfikowane
*produkty przetwarzane są zgodnie z zasadami ekologii

Jezeli chcesz sprawdzić, czy produkt (suplement lub kosmetyk) jest w pełni organicznym poszukuj symboli Soil Association lub Cosmos na opakowaniach.

http://www.soilassociation.org/

http://www.sacert.org/organicbeauty


 

 Vegan Society

Vegan Society - znak ten jest przyznawany przez organizację Vegan Society zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii w 1944 roku. Produkty które posiadają ten znak są odpowiednie dla wegan, wegetarian oraz osób z nietolerancją laktozy. Certyfikat Vegan Society daje gwarancję, że produkty, które go posiadają spełniają szereg standardów wyznaczonych przez filozofię weganizmu. Słowo weganizm oznacza filozofię oraz sposób życia, który stara się wykluczyć wszystkie formy eksploatacji i okrutności względem zwierząt - wykorzystania ich do celów żywieniowych, produkcji odzieży (futra, skóry), testowania kosmetyków, lekarstw i innych związków chemicznych, itd. Dotyczy to zarówno samego produktu jak i wszystkich składników użytych do jego produkcji.

http://www.vegansociety.com/


 

EKO liść

EKO liść - unijne logo ekologiczne obowiązujące od 2012 roku. Logo umieszczone na produkcie żywnościowym oznacza, że produkt spełnia wszelkie normy – ponad 95 % jego składników wytworzono używając metod ekologicznych, a transport od producenta do konsumenta był całkowicie bezpieczny dla danego towaru. Produkty rolnictwa ekologicznego pochodzą z gospodarstw ekologicznych. Przy ich produkcji nie użyto  żadnych nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin czy antybiotyków i hormonów. Nie zawierają one syntetycznych aromatów, barwników, konserwantów i polepszaczy. W widocznym miejscu logo powinien być także umieszczony numer organu kontrolnego oraz miejsce uprawy surowców składających się na żywność ekologiczną.

Certyfikat jest wyróżnieniem prestiżowym. Uzyskać go mogą tylko gospodarstwa, które spełniają określone wymogi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl