Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Chrom - nie tylko na odchudzanie

Sława chromu rozpoczęła się całkiem niedawno. Medycyna zajmuje się nim od relatywnie krótkiego czasu, dopiero od 50 lat. Pierwiastek ten znany jest większości z nas jako idealny środek odchudzający, jego właściwy poziom niesie ze sobą  znacznie więcej dobroczynnego wpływu na nasz organizm niż tylko pozytywne działanie na naszą sylwetkę. 

Czym jest chrom?

Chrominum, bo tak z języka łacińskiego nazywa się chrom, jest jednym z mikroelementów, które są niezbędne do tego by nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Pierwiastek ten bierze czynny udział w znacznej ilości procesów przemiany materii pomimo tego, że jego ilość w naszym organizmie jest śladowa. Każdy z nas ma w sobie tylko ok 6 mg chromu, którego jedną z ważniejszych dla nas funkcji jest pobudzanie trzustki do wyprodukowania insuliny, uczestniczy także w przemianie białek oraz węglowodanów. 

Na czym polega działanie chromu?

Ten pierwiastek przyśpiesza spalanie tłuszczów oraz działa hamująco na nasz apetyt. Ze względu na te właściwości, suplementy zawierające dużą zwartość chromu w składzie cieszą się niesłabnącą popularnością. Jakie jeszcze działanie wykazuje chrom:

  • reguluje poziom cholesterolu
  • wspomaga walkę z nadwagą
  • działa łagodząco na bóle głowy
  • wykazuje działanie uspokajające.

Wpływ chromu na odchudzanie

Skutecznym sposobem na odchudzanie jest zwiększenie czułości komórek naszego organizmu na insulinę, do czego może przyczyniać się chrom. Działanie takie pozwala na regulację poziomu cukru we krwi poprzez:

  • zahamowanie napadów głodu tak zwanego wilczego apetytu
  • ograniczenie apetytu
  • ogranicza nasza chęć na słodycze
  • wspomaga i przyśpiesza spalanie tłuszczów.

Chrom i jego wpływ na cukrzycę

Jednym z działań chromu jest regulacja stężenia glukozy we krwi, dzięki temu ten pierwiastek chroni nas przed cukrzycą typu 2. Utrzymywanie chromu na właściwym poziomie pozwala na lepsze wykorzystanie insuliny. Sprzyja to utrzymaniu poziomu cukru we krwi na właściwym poziomie. 

Poziom cholesterolu, a chrom

Ze względu na stymulację syntezy kwasów tłuszczowych oraz poprzez transportowanie aminokwasów do komórek, chrom wykazuje działanie regulujące poziom cholesterolu. Ten mikroelement wchodzi też w skład kilku rodzajów enzymów trawiennych. Jego działanie może przyczyniać się do zapobiegania miażdżycy oraz utrzymywania właściwych proporcji pomiędzy złym a dobrym cholesterolem. 

Obecność chromu w naszym organizmie pokazuje, że nawet najmniejsze ilości pierwiastków mogą znaczyć dla właściwego funkcjonowania naszego ciała bardzo wiele. Dlatego powinniśmy zadbać o dostarczanie tego mikroelementu we właściwych proporcjach. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien dostarczać do organizmu około 0,05- 0,2 miligrama na dobę. Dlatego szukajmy dobrych suplementów, które będą w stanie nasze zapotrzebowanie na chrom zaspokoić. Taka suplementacja wspomoże nas w walce o lepszą sylwetkę oraz pomoże wyrównać poziom glukozy w naszej krwi, także w  najlepszym interesie każdego z nas, jest dopilnowanie by pierwiastek ten pozostawał zawsze w naszym organizmie we właściwych ilościach.

Zobacz, które produkty zawierają CHROM w swoi składzie.

Viridian suplement z chromem Together Womans Multi - Witaminy i Minerały dla kobiet 30 kapsułek Witamina B12 Boost Pure Energy w sprayu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl