Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Rola kolagenu w skórze

Co to jest kolagen?

Kolagen stanowi główny składnik tkanki łącznej, będącej jedną z najbardziej zróżnicowanych tkanek w naszym organizmie. To białko strukturalne składające się z aminokwasów takich, jak między innymi glicyna czy hydroksylizyna. Główną funkcję kolagenu jest zdolność do tworzenia tkanek oraz narządów. Stanowi on ponad 30% białek w naszym ciele i jest niezbędny do jego prawidłowego działania. 

Zdolność syntezowania kolagenu przez ludzki organizm przebiega w zróżnicowany sposób i w różnym czasie (uzależnione jest to od rodzaju kolagenu). Ze stopniowym jego zanikaniem mamy do czynienia już po przekroczeniu 25 roku życia. U osób po 70 roku życia synteza kolagenu zanika niemal całkowicie. Skutkami problemów z odnową włókien kolagenowych są między innymi: utrata jędrności skóry, jej nadmierna suchość oraz zmarszczki. Z nasileniem tego procesu do czynienia mamy w szczególności w okresie menopauzy. Związane jest to z faktem, iż spadek poziomu estrogenów w kobiecym ciele w bezpośredni sposób oddziałuje na zaburzenia syntezy kolagenu i zmianę jego właściwości. Siateczka włókien kolagenowych ulega wówczas rozrzedzeniu i staje się mniej elastyczna.

Czy istnieje jeden sprawdzony sposób na wzmocnienie włókien kolagenowych?

Niestety, nie ma możliwości zahamowania ich degradacji. Mimo to, możliwe jest wpłynięcie na utrzymywanie właściwego przebiegu procesów syntezy kolagenu. Kluczową rolę odgrywa tutaj dieta, która powinna być bogata w witaminy A, C i E oraz miedź. Nie mniej istotna jest stosowna ochrona skóry przed promieniowaniem UV. W tym celu, zaopatrzyć należy się w preparaty zawierające w swoim składzie stabilne filtry gwarantujące ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju preparaty zawierające kolagen. Są to między innymi suplementy diety w kapsułkach oraz szampony i maski do włosów.

G&G Suplement diety z kolagenem

 Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą masek do włosów oraz szamponów do włosów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl