Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Grzybica stóp to choroba, która spotyka coraz to więcej ludzi. Przyczyniają się do tego warunki życia, a także bliski kontakt międzyludzki. Grzybica stóp i dłoni występuje u 15–30% populacji. Pierwsze ogniska pojawiają się w przestrzeniach międzypalcowych zewnętrznych, jako świąd i zaczerwienienie. Późniejsze objawy to: maceracja, odwarstwienie naskórka. Czasami również skóra może się łuszczyć i mogą wystąpić pęcherze.

O zarażenie grzybicą stóp nie jest trudno – wystarczy, że będziemy chodzić boso w miejscach publicznych na basenie czy siłowni. Grzybicą możemy się również zarazić wtedy, gdy pożyczymy od kogoś buty oraz używanie obuwia, które jest zbyt ciasne. Grzybicy możemy się również nabawić, jeśli lubimy nosić skarpetki wykonane ze sztucznych tworzyw. Grzybica również może się pojawić, wtedy, gdy nie wycieramy dokładnie stóp po kąpieli. Te ostatnie czynniki zwiększają ryzyko pojawienia się jej. Rozwojowi grzybów sprzyja przede wszystkim wilgoć, ciepło i brak światła.

Preparaty na grzybice stóp

Grzybica stóp to jeden z najbardziej wstydliwych problemów dotykających ludzi bez względu na płeć i wiek. Choroba objawia się charakterystycznymi, nieprzyjemnymi objawami, dość uciążliwymi do leczenia. Za główną przyczynę grzybicy stóp uznaje się przede wszystkim nieprawidłowo przeprowadzaną higienę stóp. Wilgotne stopy to doskonałe miejsce do rozwoju bakterii i grzybów. Złe nawyki, takie jak niedokładne osuszanie stóp po zabiegach pielęgnacyjnych oraz noszenie niewłaściwego obuwia i skarpet. Te złe nawyki zwiększają ryzyko grzybicy stóp i paznokci. A jest to choroba, której nie powinieneś bagatelizować. Grzybica stóp może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Wiadomo nie od dziś, że wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia to podstawa do szybkiego odzyskania pełnego komfortu. W początkowym, łagodnym okresie rozwoju grzybicy stóp możemy samodzielnie dość łatwo zwalczyć dolegliwość. Warto, więc zastosować odpowiednie preparaty do leczenia miejscowego. Mogą to być lakiery, kremy przeciwgrzybicze i środki odkażające.

W przypadku, gdy objawy się nasilają należy zgłosić do dermatologa lub podologa. Leczenie następuje po przeprowadzeniu badania mykologicznego, które pozwala określić gatunek chorobotwórczego grzyba i dobrać odpowiednią terapię. Może to być terapia miejscowa opisana powyżej. Jak i również ogólna, – czyli zastosowanie doustnych preparatów przeciwgrzybiczych.

W naszym sklepie przede wszystkim znajdziemy specjalnie kosmetyki do leczenia miejscowych stanów grzybicy. Kosmetyki te przede wszystkim nawilżają i chronią przed utratą wody. Wspomagają również naturalne funkcje ochronne skóry, zwiększają odporność naskórka. Chronią również przed grzybicą i przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

  • Imperial Feet nail mycosis żel na grzybicę paznokciową;
  • Imperial feet shoe&sock Spray antygrzybiczy do obuwia i skarpet;
  • Callusan Rapid.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl