Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Granat i czosnek – sprzymierzeńcy w walce o zdrowe serce

Jak pokazują statystyki, połowa Polaków umiera na choroby związane z układem krążenia. Jak w naturalny sposób możemy im przeciwdziałać? Doskonale do tego celu sprawdzi się granat i czosnek.

Granat

Lecznicze właściwości granatu znane są od setek lat. Starożytni chińscy lekarze uznawali sok z tego owocu za życiodajny nektar. W średniowieczu cieszył się on natomiast opinią owocu gwarantującego długowieczność. Granat od zawsze uznawany był także za symbol płodności. Jego sokiem leczono rany, skórką – wrzody, biegunkę i próchnicę, korą i korzeniami – tasiemca, a kwiatami – cukrzycę.

Badanie przeprowadzone w 2004 roku przez Clinical Nutrition pokazało, że codzienne spożywanie granatu jest w stanie odwrócić proces zwężania tętnicy szyjnej o prawie 30% w ciągu jednego roku. Co więcej, sok z tego owocu obniżył ciśnienie krwi badanych o 21%. Tego typu efekty działania granatu to zasługa zawartych w nim polifenoli.

Sok z granatu posiada również naturalne właściwości blokujące enzym konwertazy angiotensyny i substancję podnoszącą zawartość tlenku azotu, które to są sprawdzonymi sposobami na obniżenie ciśnienia krwi.

Czosnek

Jak wykazali naukowcy z Biomedical Research Institute, ekstrakt z czosnku skutecznie redukuje niebezpieczną blaszkę miażdżycową gromadzącą się w tętnicach, która to jest przyczyną chorób serca. Składa się ona głównie z substancji tłuszczowych, przede wszystkim cholesterolu. W badaniu wzięło udział 55 osób w wieku od 40 do 75 lat, u których stwierdzono początki problemów z sercem. W pierwszej kolejności zmierzono ilość niebezpiecznej blaszki miażdżycowej. Jedna grupa każdego dnia otrzymywała placebo, druga – środek zawierający ekstrakt czosnku. Po roku naukowcy zbadali stan tętnic uczestników – okazało się, że u tych, którzy przyjmowali czosnek, proces kumulowania się blaszki miażdżycowej spowolnił się o około 80 procent. Zaobserwowano również zmniejszenie się istniejących przed eksperymentem złogów miażdżycowych.

Zarówno granat, jak i czosnek znajdziemy w składzie naturalnego suplementu diety Viridian Cardio Multi. Zawiera on również witaminę B1, B2, B5, C czy E. Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie: https://bmsalononline.pl/pl/p/Viridian-Cardio-Multi-60-kapsulek/1076

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl