Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Cera wrażliwa to najbardziej problematyczny rodzaj spośród wszystkich pozostałych rodzajów skóry. Z roku na rok pojawia się coraz więcej osób posiadających cerę wrażliwą. Dzieje się tak, dlatego, że mamy do czynienia z większą niż kiedyś liczbą czynników drażniących. Takich jak twarda woda, kosmetyki o zbyt silnym działaniu. A także gwałtowne zmiany temperatur, stres i zanieczyszczenia. Do objawów cery wrażliwej można zaliczyć również:

  • Świąd, pieczenie, kłucie, uczucie ściągnięcia (wynik zwiększonej wrażliwości włókien czuciowych na powierzchni skóry);
  • Złuszczanie naskórka;
  • Zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj pojawia się na policzkach, nad górną wargą, na skrzydełkach nosa;
  • Rozszerzanie i pękanie naczynek.

Pielęgnacja skóry alergicznej jest bardzo trudna. A najważniejszym elementem jest unikanie tych substancji, na które nasza skóra źle reaguje. A także w miarę możliwości wystrzeganie się kontaktu z typowymi alergenami. Bardzo ważne jest unikanie przesuszania skóry i stosowanie kosmetyków pozbawionych składników, które są najczęstszą przyczyną podrażnień. Takich jak barwniki i kompozycje zapachowe. Wtedy najlepiej stosować preparaty apteczne do skóry wrażliwej, nadreaktywnej albo atopowej, tworzone we współpracy z dermatologami. Takie typu kosmetyki znajdziesz również w naszym sklepie.

Cera wrażliwa kosmetyki

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji. Dobierając kosmetyki do cery wrażliwej, nie powinnyśmy eksperymentować. Wybierajmy, więc te, które są sprawdzone, i do których mamy pewność, że nie podrażnią naszej skóry. Najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki dedykowane cerze wrażliwej, które zostały przebadane dermatologicznie. Bardzo ważny jest również ich skład. Najlepiej, aby nie był zbyt bogaty. Wówczas istnieje mniejsze ryzyko, że znajdą się tam substancje, które mogą nas uczulić. Kosmetyki powinny być wykonane na bazie naturalnych składników, bez substancji zapachowych czy konserwantów.

Kremy nawilżające do cery wrażliwej powinny mieć właściwości ochronne, kojące i łagodzące podrażnienia. Ważne, by posiadały składniki odżywcze i mocno nawilżające. Taki kosmetyki powinny zapobiegać złuszczaniu naskórka, powstawaniu stanów zapalnych i rozszerzonych naczynek na skórze.

Cerę wrażliwą mogą podrażnić kosmetyki, ostre potrawy, alkohol, detergenty. Dlatego też używane preparaty nie mogą mieć środków konserwujących. A także zapachu, koloru, czy innych szkodliwych substancji. Zaleca się stosowanie kremów hipoalergicznych, które zapobiegają powstawaniu podrażnień.

Niekorzystnie na skórę wrażliwą wpływają kosmetyki zawierające retinol, alkohol lub kwasy owocowe, dlatego należy ich unikać. Zamiast tego należy stosować kosmetyki hipoalergiczne lub środki naturalne. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór kosmetyków do skóry wrażliwej. Kosmetyki do pielęgnacji skory wrażliwej nie powinny posiadać barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Kosmetyki do cery wrażliwej powinny być  hipoalergiczne, delikatne, o działaniu łagodzącym i neutralnym dla skóry pH. Powinny również zawierać filtry UV. Najbardziej polecane są filtry naturalne (mineralne) zawierające: dwutlenek tytanu, cynku, miki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl